17 máj
16 máj
A MATEMATIKUS: – Szerinted mennyi a statisztikai valószínûsége annak, (tovább…)
14 máj
Egy életmű vége
1943 februárjában érkezett a hír, miszerint Trebitsch-Lincoln Timotheus Ignác, avagy Csao Kung apát bélcsavarodásban meghalt. Frank László szemtanúja volt a temetésének. Hadd idézzem leírásának pár sorát: (tovább…)
9 máj
Magyarország
Az akkori kor egyik legolvasottabb bulvárlapjában (régen ez nem volt negatív kifejezés) jelent meg a hír, hogy Trebitschcset Kína császárává akarják tenni. Erre reagálva 1938. februárjában levelet küldött az Est szerkesztőségébe. A félreértések elkerülése végett megjegyezte, (tovább…)
6 máj
Kína
Kínában ekkoriban már megszűnt a császári uralom. Diktátorok és kiskirályok szabdalták szét területét maguk közt. A kor nagyhatalmai (Anglia, USA, Franciaország, Japán és az első világháború végéig Németország), saját negyedekkel rendelkeztek a fontosabb kikötővárosokban. (tovább…)
5 máj
Ez a kocsma, kocsma, kocsma, kocsma!
/avagy:”voltak helyek,arcok,nevek”/
Idő: a nyolcvanas évek közepe;
Helyszín: Batthyányi tér, HÉV állomás: (tovább…)
5 máj
4 máj
Azért ennek is megvan a maga bája…semmi elzárkózás a többiektől,egységben az erő…
Nincs netezés,telefonálgatás,sminkelés,piálás…
A cocializmust építjük!
2 máj
Németország, Ausztria és Magyarország
Az első világháború után érkezett Németországba, állampolgárság nélkül. Valószínű a német titkosszolgálat engedélyével léphetett be az országba, ezt az is bizonyítja, hogy nem sokkal érkezése után már olyan emberekkel került kapcsolatba, mint Erich Ludendorff tábornok és Max Bauer ezredes, (tovább…)